Zvládly jsme další závod

22.07.2017 19:47

Měly jsme možnost účastnit se závodu "Okruh Luhačovickým zálesím" ze startem u Hotelu Vega v Pozlovicích. Sobota 22.7.2017. Polojasno 30°C. Obloha super, teplota už tak ne. Ve 12,30 start.

Nejprve se jede kvůli bezpečnosti za zavaděčem, kterým je jezdec na historickém vysokém kole (mimo jiné účastník MS na vysokém kole a účastník mnoha závodů jako Tour de France, kolem Flander, Paris - Roubaix aj.) a poté ostrý start.

Trasa se vine lesem přes Horní Lhotu na místní nejvyšší vrchol Komonec (672m). Skoro jsem vypustil duši. Ale žiji a následuje rychlí sjezdík na sever "pod Drdol" a dále nad Provodov. Přejezd na protější (západní) hřeben nad Provodov směrem na Klenčov. Pak odbočení na levou ruku a opět dolů k Provodovu. Poté následuje výjezd na "Čertův kámen". Nájezd do kopce pod „Čertovým kamenem“ je po louce a to je opravdové peklo. Slunce pálí jako ďas, žádný vítr.  Připadám si jak na pánvi. Konečně lesní porost. Uf to je úleva. Z Čert´áku technický sjezd asfaltový odpočinek do obce Pradliska. Prudké odbočení doleva a do cesty se my staví zed´(prudký výjezd). Nemá snad konce. Trpím jako kůň, ale stále se pohybuji vpřed. To slunce mě snad usuší jak sardinku. Jsem na vrchu (obec Řetěchov). Spěchám se skovat do lesa kudy vede trasa dále pod zříceninou hradu „Starý Světlov“. Ještě znova pod „Komonec“ (tentokrát bez výjezdu nahoru) a frčím dolů zpět k Pozlovicím. Poslední kopeček k Hotelu Vega a jsem v cíly. Hurá, přežil jsem! 

Ted’ vážně. Jsem rád, že jsme se celý tým dostaly ve zdraví do cíle. Závod jsme si užily a budeme vstřebávat zážitky a regenerovat.
Martin

Délka: 36 km,  převýšení: 1398m