Želechovická 40ka

22.08.2015 22:15

A máme za sebou další, tentokrát se dá říct domácí závod.

 Ráno mně u domu vyzvedává spolupracovník, kamarád, cyklistický nadšenec František. Před desátou hodinou jsme na místě konání závodu, v areálu Želechovické sokolovny. Rychlá prezentace a hurá do dresů, to už je s námi i teamový kolega Martin. Něco málo sníst, připravit biky a vyrazit na rozjížďku. Dáváme si první stoupání po startu.

 Opět stojíme ve startovním poli na chvostu.  Je odstartováno!

Od prvních metrů se prodírám pelotonem vpřed. Trať je suchá, tudíž pěkně rychlá, jen kdyby nevedla pořád do kopec. Ani se nechce věřit jaké kopce a zákoutí se nachází v tomto bikovém rezortu.  Před občestvovačkou jedu za dost rychlým borcem, který ale ve sjezdu minul odbočku a tak se musíme kousek vracet, ztrátu se snažím ze všech sil dohnat a tak maníka ztrácím za zády. Pindulu jedem pěkně svižně v rozmezí 45 – 50 km/Hod. Ve dvou s kolegou z Dressme se navzájem taháme, nicméně v předposledním stoupání ho nechávám za sebou. Přichází poslední kopec – 300m do cíle – na závěr docela výživné do kopec a pak CÍL.Časy a umístění najdete ve výsledcích.

 Cíl je světe div se na kopci uprostřed pole, ať si říká kdo chce co chce, je to každopádně originální. Sjíždím kousek proti trati, fandím ostatním bikerům a čekám na kolegy s teamu. Poté společně sjíždíme do prostoru zázemí závodu na občerstvení.

Tak zase příští rok na Želechovické na viděnou.

                     Bobš