Valašská 50

22.09.2015 09:09

Zážitky ze závodu jsou nepopsatelné a každý si je musí prožít. No a teď vážně, příští rok dorazte na Valašku taky! Vsacké Beskydy jsou nádherné.

 Přece jen přidám krátký popis. Start, pár kopců a cíl.

Jako vždy skvělá, tak nějak, rodinná atmosféra. Dál, šesti kilometrové úvodní stoupání na Cáb, hřebenovka k Tanečnici přes Ptáčnici, Lušovku a Beskyd, která prověří bikery co do techniky i fyzické dispozice. Docela rychlým sjezdem na rozcestí Brodská u Nového Hrozenkova, stoupání na vedlejší hřeben se opakuje celkem třikrát. Od Lušovky u Halenkova a další z Dinotic. Sjezdy v podání šotolinky nedělají větší problém. Červeňák lezeme doslova po čtyřech, kolo je docela přítěž, letos tento asi 100 metrový kopec vyjeli dva borci, oba na motorkách :-) . Další překrásná část – pastviny, koně, krávy, ovce. Pastviny končí hrubým sjezdem v lese, opět prověrka jezdecké techniky. A už je vidět Vsetín, je tak nějak přímo pod nohama. Asfaltový sjezd, sklon tak milion stupňů, rychlost něco přes 70Km/Hod, prudká pravá – visím na brzdách ( pravý úhel ) do areálu školy Na Ohradě.

Tak tolik k závodu, který je nutno zažít.

Ti co letos nedorazily a raději jely KPŽ ve Znojmě udělaly chybu, za celý den nám nespadla ani kapka, trať byla sice zvlhlá ale ne mokrá. Toš tak no.                       

Nezapomeňte mrknout do výsledků.

 Bobš