Světový pohár v Novém Městě na Moravě

26.05.2015 20:34

Ahoj všichni přátelé MTB. Navštívily jsme svěťák v Novém Městě n.M. Odjezd byl naplánován kolem šesté ranní a vyhlídka hezkého počasí v nedohlednu. Alespoň se nebude prášit. Po cestě několikrát pršelo, ale dobrá nálada nás neopouštěla. Do místa závodu Vysočina Arény jsme dorazily kolem osmé. Pomalu se schází první diváci.

 Očekáváme první start mužů do 23 let. V devět je odstartováno. Trať je vcelku dost mokrá. Spousta mokrých kořenů a měkký terén. To bude pěkná fuška. Ale chlapci to zvládají bravurně až na vyjímky z konce startovního pole. Na sekci Mitas Choice bylo k vidění několik pádů ne moc zrovna příjemných. 

 Na řadě jsou ženy Elite. Holky do toho jdou "po hlavě". Zejména čelo startovního pole si nezadá zejména v technice s muži. Přejezdy mokrých kamenů v sekci Mitas Choice a Rokenrol zvládají s přehledem.

A teď to přijde "zlatý hřeb" víkendu. Muži Elite na 6+1 kolo. trať trochu oschla, ale v některých pasážíš je rozježděná. Jaroslav Kulhavý si jel prohlídnout trať a její změny po dvou předešlých závodech dne.

 Ve 14.15hod to vypuká. START!. Po zaváděcím okruhu se odděluje skupinka favoritů. Najíždí se do plného kola. V druhém kole se na čelo se dostává Jaroslav Kulhavý spolu s Nino Schurterem a pod jejich tempem se startovní pole natahuje a dělí. Nikdo není schopen jejich nasazení akceptovat. Adrenalin stoupá. Brilantní technika závodníků v technických pasážích nás uchvacuje. Radost pro naše oči. V posledním okruhu Jarda v táhlém stoupání nastupuje a rozhoduje závod ve svůj prospěch. 

 Ostatním našim se tolik nedařilo a určitě chtěli oba Ondřej Cink i Jan Škarnitzl být výše ve výsledkové listině. Jejich čas určitě přijde ...

Nádherný zážitek pro všechny milovníky MTB. Více foto v galerii ZDE.

Martin