Slovenské pretěky

18.11.2018 12:28

Kolo, když ho miluješ není co řešit. Půlka listopadu + pozvánka do Trenčína = skvělý zážitek.

To byl letošní Free Trenčín. Hlavní závod na trati dlouhé 7 kilometrů s převýšením 400 metrů, byl vypsán na 12 hodin. Další vložené závody se skládaly ze štafety dvojic, biker + běžec, 6 hodin a potom závod na 3 hodiny pro bikery a běžce jednotlivě. Této distance se zúčastňuje i jeden Orel, já. ( Martin Buldok ).

 Start ve dvanáct a tři hodinky na biku, pohoda ne? Jak pro koho! Trať vedená městským lesoparkem nás zavedla až k Trenčínskému hradu. Vše se jelo lesem, krásné treily, sjezdy a výživné stoupání. Šotolina, lesní pěšinky, betonka a kousek asfaltu, povrch trati stejně jako celá trať super.

 Od startu se snažím držet s nejlepšími, plán na klidnou pohodovou jízdu je ten tam. První okruh dělí zrno od plev, na špici nás jede osm, zbitek neztíhá. Ve třetím kole se trhá i první skupina, vedoucí trojka se celkem rychle ztrácí, její ztíhání ve takřka nemožné. Místní mají tuto trať najetou a dávají to najevo. První hodina za námi, mám tři kola. Ve snaze udržet se v první osmičce dupu co můžu. Do konce závodu zbívá asi půl hodiny, na kontě mám sedm kol, jedu dál! Dávám do toho všechno, už to hodně bolí! Poslední kolo, to dám i kdybych měl duši vypustit! V cíli přichází zklamání, 3 minuty po konci, 3 minuty. Poslední okruh se mi tím pádem nepočítá. Joko i tak 56 Km s převýšením 3200 m za 3:03 hod.

Na tento závod budu dlouho vzpomínat a zapíšu si ho do kalendáře akcí na rok 2019.