Rohálovská slaví výročí

28.04.2019 13:57

 

Zdravým Vás s prvním letošním reportem.

 Letošní bikovou sezovu náš team zahajuje tentokráte v Prusinovicích na jubilejním ročníku Ruhálovské padesátky, byla už po desáté.

 Za náš team se zúčastnili tři borci. Martin ( Vedoucí ), Michal ( Majkl ) a Martin ( Buldok ).

10:15 sraz v Holešově, odtud společně do místa dění. V Prusinovicích jako i jinde v první řade prezentace. Další přípravy už máme taktéž zaběhlé, nachystat kola ( číslo, čip… ), něco dobrého do žaludku, obléct a hurá na rozjetí. Jako už je nám tradicí jedeme si projet začátek a konec závodního okruhu, dolaďujeme kola tak, aby vše správně fungovalo. Deset minut před startem se řadíme do startovního koridoru.

12:30 start. Než se peloton rozjede a my se dáváme do pohybu uplynou dlouhé tři minuty. Na startu stojí na 700 bikerek a bikerů, mi stojíme pospolu až na samotném konci. Cesta pelotonem dopředu je letos, zdá se, ještě komplikovanější než kdy jindy.

Panující suché počasí má na svědomí vyprahlou zem, polní i lesní cesty jsou tudíž plné prach, mnohdy několik centimetrů hlubokého. Pády na sebe nenechaly dlouho čekat, zrádný povrch svádí k rychlé jízdě, to se ale mnohým nevyplatí a končí v kotrmelcích. Chladné počasí, severní studený vítr a do toho dva brody dělají mnohým vrásky na čele. Lepší je na to nemyslet. Naši kluci si i v takto nepříjemných podmínkách vedou znamenitě. Buldok sice potrěboval víc času než se rozjel, Vedoucí drtil trať mnohem rychleji než v minulých ročnících a Majkl jel bezpečně svoje. Opět se kluci popraly s tratí a bez problémů dojely do cíle.

 Výsledek Buldoka byl ovlivněn páteční návštěvou slovenska, výsledek Vedoucího nás všechny mile překvapil, Majkl předledl v porovnání s loňskem vyrovnaný výkon. Celé výsledky jsou uvedeny na našich stránkách.

 

 

                                                                                                                                      Martin ( Buldok )