Raab Rohálovská 50ka

28.04.2015 20:10

 Je sobota 25.dubna a máme tu další měření sil. Tentokrát Raab Rohálovská 50ka v Prusinovicích. Počasí ideální, teplota 23°C, skoro jasno, jen ten vítr. Konečně si zpravíme náladu po minulém týdnu z Chřibské 50ky (4°C, sníh).  Jsme tu poprvé, tak hlavně vidět cíl. Máme 12.hodinu a výstřel z děla oznamuje ostrý start. Trasa začíná zaváděcím pětikilometrovým kolem po polních cestách. Je sucho tak se dost práší (co jiného bych čekal na polní cestě). Potom se střídá silnice, polní cesta, lesní cesta ... . Přichází první zpestření. Brod potůčku v Líšné. Někteří to zdolali takhle   

nebo takhle

ale i takhle

Jedeme dál. Opět se opakuje polní cesta, lesní cesta. Na trase jsou hezké traily v lesních úsecích. Vyhlížím občerstvovačku. Hurá konečně, chvíly oddech. Nohy zatím jedou, tak něco na zub, doplnit bidony a jedem dál. Hlavou mi běží: co to bude ta Vesanská rokle. Stát se může cokoliv. Tak a je tu. Kopec dolú a hned kopec na horu. Rozjezd, nastavit převod a pak jen šlapat co to jde. Rokle za náma, pokračujeme. Blíží se Holešov a s ním druhé zpestření. Brod říčky Rusavy. Ještě zámecká obora u Holešovského zámku a točíme na pravou ruku do brodu říčky Rusavy. 

Vítané schlazení rozehřátých svalů. Jen je mi trošku líto mého bajku. Prach z cesty, voda a zase prach?! To zvládne, už jsme spolu zažily hodně. Blížím se k cíly. Tedy podle kompu my chybí asi 8km do cíle. V kopci tuhnu, nastává menší krize. Teď ! Chvíli před cílem! Musím zpomalit. Poslední zpestření. Průjezd kravínem plném krav.

Z přežvýkavci to ani nehne. Spokojeně si přežvykují a my je vůbec nezajímáme. Je tu cíl. 

Prví seznámení s Raab Rohálovskou 50kou máme za sebou. Počasí skoro ideal, trasa na jaro výborná, tak jsme spokojeni.

Celá foto galerie na: https://www.vesani.cz/199-foto-rohalovska-50ka-2015.html

Martin