Provětrání vlaštovky

30.01.2016 13:20

Leden,

 poslední sobota v lednu, slunečno, trošku pofukuje. Dle plánu tréninků jdu na věc. Oblékám zimní cyklo oblečení a usedám na vlaštovku (Favoritka, singel speed, rovná řídítka). Konkrétní cíl nemám, šlapu po cyklostezce do Starého Města. Odtud dál po pravém břehu řeky Moravy až do Kostelan nad Moravou. Přejíždím řeku na levý břeh a otáčím zpět směr Uherské Hradiště.Proplétám se sídlištěm Štěpnice a přes železňák přijíždím opět do Starého Města. Co ale teď? Kam dál? Domů se mi ještě nechce. U Baťova kanálu míjím rozcestník, přes oči mě praštil nápis Velehrad. To je ono, tak jedu. Ze začátku v poho, ale s blížícím se stoupáním začínám váhat. Přece jen na úvod sezony, k tomu bez možnosti řazení.

  Je tu, kopec, soustředěně střídám nohy, levá – pravá, jdu ze sedla! Jde to! Konečně konec kopce, kolemjdoucí koukají, kostitřas kolem kvapí.

 Přes osadu Modrá na Velehrad, objíždím kostel a vracím se stejnou cestou do Starého Města a odtud kolem Baťova kanálu zpět do Babic. Pěkná čtyřicítka, jako ujetá, jako našlapaná, jako 40Km.

 No a tímto počinem je překonaná první stovečka na kole v letošním roce.