Na skok u sousedů

28.04.2019 13:24

   

Krásné počtení ve spolek.

 Letošní biková sezona pro náš team začala Rohálovskou padesátkou, ale k tomu se dostaneme příště. Jeden člen teamu, Buldok, si totiž před již zmíněným závodem stihl odskočit k sousedům na Slovensko, do Kálnice, kde se zúčastnil zahájení MTB 24 hodin. Takže závod před závodem!

 Závod se odehrával v Kálnici u Nového Města nad Váhom v bikeparku. Trať vedená stoupavými traili a sjezdem jednoho z místních trailů měla necelé 4 kilometry, byla teda náročná jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Závodníci zvládli během prvních tří hodin obkroužit 10 okruhů. A to v noci! Závod totiž startoval po vzoru 24 Hodin kolem řeky Moravy už v pátek 19:00 a končil tudíž v sobotu ve stejný čas. Buldok jel závod a jeho pořadatele jen podpořit, s myšlenkou na Rohálovskou padesátku se musel krotit, proto absolvoval pouze dva okruhy, jeden pěšky a druhý na zapůjčeném e-biku.

  Závěrem, v Kálnici je bikepark do kterého se v průběhu roku ještě podíváme. Podle slov Buldoka, který se jak o zázemí, tak i o samotných trailech vyjadřoval v superlativech, tam na bikery čekají suprově vyhlížející zážitky a kdo tam nebyl to prý ani nepochopí. Tak uvidíme…