Mamut tour, mtb

09.05.2015 15:36

A máme, respektive mám za sebou další z plánovaných letošních závodů. Mamut Bike, 55 a 30km. Po nočním dešti to vypadá na hezký, slunečný den. Start je v 9:00 v areálu Přerovského výstaviště kde je i celé zázemí závodu. Po prezentaci se jdu nachystat, dres, kolo, výživa..., a jedu se rozjet. Ke startovnímu koridoru přijíždím mezi posledními cca 2 min. do startu.

 9:00 je odstartováno, snažím se tlačit startovním polem dopředu hned po prvním šlápnutí. Krátké kolečko Přerovem, následuje průjezd prostorem startu a cíle, odtud dál na trať, která je drobátko rozmočená po nočním dešti. Jede se mi celkem dobře, užívám si předjíždění soupeřů ať z krátké nebo dlouhé trati. S jedním bikerem se naháníme, já ho předjíždím do kopce, on se tlačí přede mne ve sjezdu. Na rozdělení tratí jedu doleva na 55ku a zmíněný kolega jede 30ku. Dojíždím další bikery, ti ale nejedou mým tempem, po chvíli je mám za zády. Tento scénář se několikrát opakuje. U zatopeného lomu dojíždím další bikery, následuje občerstvovačka kterou jen projíždím. Cítím se skvěle, šlapu naplno jako by nic. Chvíli po spojení tratí jedem stoupání kolem zahrádkářské kolonie, předjíždím další cyklisty a mezi nimi i onoho závodníka, se kterým jsme se na začátku navzájem předjížděly, teď kolo tlačí. Kilometry mizí pod koly, dojíždím skupinku čtyř bikerů, už vidím Přerov, teď musím pořádně zabrat, jdu před ně a oni se řadí za mnou. Projíždíme Přerovem k výstavišti, do cílové rovinky mi jeden biker ujíždí. Ostatní, ale držím za sebou ze všech zbylých sil.

CÍL - čas 02:19:02

 Po projetí cílem ještě chvíli kroužím po areálu, takové pálení svalů jsem nezažil. Vyčerpaný si lehám do trávy, čekám až si mne najde moje máma, která se mi stará o zázemí před startem a v cíli, focení a tak. Chvíle odpočinku a magnes life mi pomáhá zpět na nohy. Jdu se podívat na výsledkovou listinu nevěřím totiž mámě, že jsem dojel kolem 45 místa. Nemůžu tomu uvěřit, já jsem dojel na úžasném 40 místě, ještě jednou to zkontroluju, je to tak. Plný nadšení z výsledku jdu umýt kolo a taky sebe. Nedlouho poté odjíždíme domů.

                                                                                                                                                                                     Bobš