Jak to všechno začalo.

09.01.2016 09:34

 

 Píše se leden léta páně 2015. A v tomto období vzniká sportovní team EAGLE.sc. Cíl pro tento rok je jasný. Vyzkoušet týmovou strategii a nasadit sportovní laťku v maratonských závodech na horských kolech pro další léta.

 Je duben. Většina lidí sedí u kamen, ale my stojíme na startu prvního našeho teamového závodu sezóny „Chřibská 50ka“. Prvního týmového závodu. Jak asi dopadne? Jak to bude všechno týmově fungovat? Test jarní formy proběhl tak nějak na půl. Zima jak v Rusku, sněžení a bláto. Co bychom asi v dubnu čekali? Já po technických problémech nedojíždím a jedině kolega Martin vidí cílovou pásku. Oba jsme celkem promrzlí a ke sportovní spokojenosti máme daleko. Začátek nic moc.

Pak následuje v našem programu jarní klasika „Rohálovská 50ka“. Je čtrnáct dní od „Chřibské“ a počasí velmi rozdílné. Teplo a sluníčko. Na startu jsme s očekáváním, že si spravíme chuť po předchozím závodu. Poprvé na startu se objevuje naše pozdější nová akvizice Beatka v kategorii do 6let. Povedlo se. Všichni vidíme cíl a s výsledkem jsme celkem spokojeni.

Pak ještě absolvujeme individuální závody a no a potom je tu další společný závod a tím je legenda mezi maratony „BikemaratonDrásal". Martin je na starrtu Martin je na startu své čtvrté 115km trati já jdu poprvé na Drásalovu 50ku.

Máme tu srpen a s ním přichází další obtížný maraton „Rusavská 50ka“. Kolega Martin se nemůže zúčastnit tak ho na startu zastoupí kamarád František. Ten František, jenž ho závodění tak nadchlo, že se později stává členem našeho sportovního týmu. Pro Frantu je to první bikový závod v životě. Po udělení nezbytných pokynů co a jak dělat v davu nadržených bikerů vyrážíme na trat‘. Výsledek je výborný a Franta nadšen pro další závody.

Pak odjíždíme další závody bud’ individuální anebo naše týmové a na konci prázdnin se Lahocupu, který se odehrává v malebném prostředí Vranovské přehrady ve Vranově nad Dyjí. Tento dvoudenní výjezd máme tak nějak za odměnu a proto jej absolvujeme i s našimi rodinami.

Rok 2015 byl tedy úspěšným vykročením našeho nového týmu EAGLE.sc. Týmová strategie se tedy osvědčila. Nasadily jsme sportovní startovací lat’ku ať‘ máme co zlepšovat v dalších letech. Rok jsme si sportovně užily, ke zdravotní úhoně jsme nikdo nepřišly a máme nové zážitky. No a o to přece na konec jde!