Hostýnské vrchy

03.04.2016 18:57

A máme tady další, předem domluvenou vyjížďku. Na smluvené místo se sjíždíme nakonec pouze dva. Michal a Já ( Martin „Bobš“ ). Razíme z Holešova směr Žopy, odtud dál přes kopec do Jankovic, přes Chomýž na Brusné a do Hlinska pod Hostýnem.  Najíždíme na trať Hostýnské padesátky, no ale ne na dlouho. Přejíždíme totiž levotočivou odbočku na konci obce a pokračujeme rovně přes louku do chatové osady. Na mou poznámku, že se musíme vrátit, Michal vidí rozcestník: domů, do hospody, do práce, ke kamarádovy a Hostýn! Jedem, po pár metrech znovu ukazatel Hostýn k tomu šipka doleva. Nahoru doleva, jako dokopec, sklon asi jako střecha na kostele. V půli kopce mám na mále, ale nevzdávám to, stejně jako Michal, oba tento strk pokořujeme i když poté pár chvil lapáme po dechu.

 Na Hostýn už dojíždíme s přehledem. Po občerstvení jedem na místní rozhlednu, vyrábím fotku a vracíme se kousek zpět mezi Hostýnskými stromy. Najíždíme na modrou tz., užíváme si rychlý, technický sjezd k rozcestí Císařská cesta, bez zastávky přejíždíme na žlutou tz., která nás zavede do Chvalčova. Po tomto sjezdu jsme oba nadšeni, vůbec by nám nevadilo daný úsek shrčet ještě jednou, dvakrát, třikrát…

Následné stoupání po zelené tz. nás vede krásnou přírodou na Tesák. Pod Čerňavou potkáváme starého známého, tak ztratíme pár slov. Přes Tesák jen projíždíme, pokračujeme ke Třem kamenům. Odtud po modré tz. na Tesák, kde se opět občerstvujeme, dost fouká, tak se dlouho nezdržujeme. Pěkným sjezdem sletíme do obce Držková, kde se u autokempu napojujeme na zelenou tz. směr Okluk.

 Po chvíli rozmýšlení točíme doleva, pořád kopírujeme zelenou tz. až na rozcestí Nad Ráztokou. Rychlým šotolinovým skopcem vjíždíme do Rusavy.

 A je to skoro za námi, z Rusavy přes kopec do Jankovic, po cyklostezce kolem kolejí do Dobrotic a Holešov. Úsměv z tváře nám nesmazal ani protivítr. Super výšlap, jen škoda malé účasti…

                                               Bobš