Drásal 2015 - 115km

14.07.2015 22:43

Bikemaraton Drásal

 Tak to máme za sebou. Opět Drásal ukázal jednu ze svých drsných tváří. Tak teď nevím co bylo horší, od startu do cíle v bahenních lázních s občasným deštěm, nebo vyprahlá prašná trať a 35 stupňů ve stínu.

 Ráno je docela příjemně, ale předpověď dává vědět o pekelném horku. Rozjezd a začátek závodu jedu tak nějak svižnější pohodu, sjezdy ale dávám na 110%. Občerstvení na Tesáku projíždím, na Kelčském Javorníku už ale stavím a doplňuju vodu. Následný sjezd do Rajnochovic letím na hraně, což se mi málem nevyplatilo. Na jednom odvodňovacím žlabu mi ujely obě kola do stravy a měl jsem co dělat abych kolo postavil zpět na kola a „bezpečně“ pokračoval. V Lázech opět doplňuju tekutiny, je hic! Přejezd do Jarcové k občerstvení Za Vodů je bez větších problémů, do kopců v klidu a z kopce bomby. No a už stoupám z Pržna na paseky. Slunce tu pálí asfalt. Očistec… jako vždy, vysilující, únavný, nekonečný. Magneslife moc nepomáhá, ozývají se křeče, musím do kopce víc zvolnit. Výjezd na Bludný dávám jen tak tak. Křeče, horko. Troják opouštím po delší pauze, korýtko na Tři kameny jdu už pěšky, křeče. Sjezd z Bečky pouštím naplno, křičím na kolegy ať uhnou. Na Pardusu zastavuju, odpočívám, vodou chladím nohy. Dolů na Rusavu letím jak nějaký bezmozek, myslím jen na levotočivou vracečku, abych nepřejel. Konečně občerstvení, beru ionťák, nějaké to jídlo, všechnu výživu od nutrendu už mám dávno v sobě. Každý další kopec bolí víc a víc, z Horní Vsi na Ondřejovsko zastavuju ve stínu u jednoho z kolegů, kteří jeli 175km, kecáme, odpočíváme, tak po 5-7 minutách sedám na kolo a pokračuju. Síly je dost, jen ty zpropadené křeče. Ve sjezdu do Žop míjím místo plné obvazového materiálu, působí to na mě jako omezovač rychlosti. Přes zámecký park a cílovou rovinku už vlastně ani pořádně nešlapu, jsem rád že to mám za sebou.

 Cíl: čas 6:45:37, celkově 145, čistý čas na kole 6:09:42, rozdíl jsou zastávky na občerstvení a kvůli křečím.

 Po dojezdu sedím ve stínu opřený o plot, piju a piju, trošku usínám. Začali se o mne zajímat zdravotníci, kteří mě a mojí mámě radí co dělat, jsem totálně vyčerpaný a dehydrovaný, s natrženým přitahovačem levého lýtka.

  V průběhu odpoledne se od Ivy (manželky) dozvídám o úspěch Beátky (mladá krev), která jela dětský závod, kategorie do 5let. Mezi holkama skončila 8. což je myslím super.

Drásal opět dostál své pověsti nejtěžšího maratonu u nás, aspoň pro mne, Bobš.