Force Chřibská 50ka (Kroměříž)

17.04.2016 08:48

 Je sobota 16.4.2016 a pro náš team EAGLE.sc začíná závodní sezona 2016. Jsme na startu závodu Chřibská 50ka, který je v novém. Zázemí závodu bylo přesunuto do města Kroměříže na výstaviště Floria, kde se nachází vše, co závodníci, doprovody a pořadatelé potřebují. Také samozřejmě trať zaznamenala změny a nutno říci, že vše bylo k lepšímu. 

 A teď pojďme na samotný závod. Počasí přímo idealní. Polojasno 19°C. Trať i po dešti, jenž byl ve čtvrtek, byla více méně suchá, sem tam vlhká a nějaká 

ta 

louže se také našla. Samotný úvod byl v celku atraktivní, kdy po startu a projetí čipovou bránou jsme se vydaly za doprovodu policie

 samotným centrem města na ostrý start v Kotojedech. První stoupání na Těšnovice. Nějak to nejede, tuhnou mi nohy. 

 Stoupání na Hvězdu mám za sebou a následuje delší sjezd po polních cestách. Je sucho tak jedu pilu. Za sebou nechávám jednoho preťekára za druhým. Znovu asfaltový přejezd přes Lubnou a následuje výjezd pod Kostalany. Nasadil jsem vysoké tempo. Musím zpomalit nebo umřu! Konečně jsem na vrchu a bude následovat sjezd do Kudlovké doliny. Zase mě předjíždí nejaká holka zkusím se jí držet. To se mi daří a ve sjezdu do Kudlovské ji ujíždím. Zvedlo se mi ego. 

 

Kudlovská dolina - hurá bufet. Na blbým místě. Na kompu skoro pade a na brzdy k bufetu. Tolik zmařené kinetické energie. No nevadí. Hlavně, že mě napojí a něco zobnu. Stoupání po lesní cestě, které vyústí za Kostelanama si užívám. Dokonce už začínám předjíždět ty co mě na začátku pojezdily v prvním kopci. U kostelan čeká teamový kolega Franta tentokrát v roli fotografa. Stíhám za jízdy na Františka něco křiknout.

 

  Přejezd pod Bunč a jsme v druhé polovině. Teď následuje několik kilometrů dlouhý sjezd po lesní cestě pod Milovice. Dole v plné rychlosti trefit dřevěný mostek (ještě, že není mokrý, jinak by to bylo pěkné kino) a výjezd do Milovic. Druhá občerstvovačka. Beru jen ionťák a sypu dál. Teď to bude více z kopce. Klesání mám za sebou. Ještě, že my zubní korunka vypadla minulý týden jinak bych ji tad

y asi ztratil, protože sjezd po Hypo stezce (což není nic jiného než stezka pro vyjížďky na koni) byl jako když jedete po vlakových pražcích jeden za druhým nepravidelně od sebe a v rychlosti kolem 40km v hodině na kole. Stoupání na bývalí vojenský prostor Hvězda my bere poslední síly. Na Hvězdě nás čeká hezký trail kolem obory a potom technický sjezd z Hvězdy dolů v němž se my daří několik soupeřú zdolat a v krátkých výjezdech je nechávám daleko za sebou. Asfalt a dojezd do cíle. Jedu sám za mnou daleko nikdo, větr do zad, takže ideál. Před cílem ještě udělám nějaké totálně vyčerpané soupeře. A cíl !  

 Kolegové Martin a Michal již samozřejmě čekají v cíli. Oba jsou spokojeni s výsledkem i s průběhem závodu. Všichni jsme v cíly a v pořádku. Závod jsme si užili, a o to přece hlavně šlo.

Výsledky zde