Chřibská 50ka 2015

19.04.2015 17:23

Ráno 18.4.2015 den závodu:

 7:30 slunečno, 7 stupňů nad nulou, vyrážím na letošní první závod, na Force Chřibskou 50ku! Zázemí závodu včetně startu a cíle je v areálu Kamínka v obci Roštín (okr. Kroměříž). Už během jízdy se obloha zatahuje a po příjezdu na Kamínka je zataženo a dost chladno (pěkně velká kosa). Prezentace v místní restauraci a sníh, ano padal sníh.

 Příprava na závod a sněží, teplota kolem nuly, ale nakonec, po několika sněžných přeháňkách, se s týmovým kolegou jedeme rozjet, to abychom nestartovaly tzv. na studené nohy. Pár minut před startem dojíždíme do areálu Kamínek a hned ke stánku sponzorů závodu, kde kupuji zimní rukavice (se zmrzlíma prstama se jezdit nedá). Teď honem na start, já do první lajny pro první 100vku, kolega Martin do davu k dalším bikerům. Celkem 328 bikerů a bikerek.

 11:00 - Je odstartováno. Tempo je od začátku dost svižné, trať znám tak se snažím krotit a nepřepálit to, jenže moc mi to nejde a jedu za těmi rychlejšími. Zhruba na dvacátém kilometru už jedu spíš hlavou, svým tempem. Občerstvovačku míjím bez zastavení, neberu ani vodu. Druhá půlka závodu vedla letos víc terénem a to většina bikerů, i já, přivítala. Zhruba na čtyřicátém kilometru mám za sebou nejdelší stoupání závodu, už není proč šetřit síly, rychle dál po trati směr cíl. Trať mi pod koly pěkně ubíhá, poslední delší sjezd po šotolině, následuje krátká stojka k areálu Kamínka a konečně - CÍL!

 Čas 02:05:13.  Celkově 83, v kategorii 30. 

 Po dojezdu do cíle chvilku oddechuju, netrvá dlouho a přijíždí kolega Martin, bohužel kvůli technickým problémům a následnému prochladnutí na půli trati odstoupil. Jedem se proto obléct do suchého teplého oblečení. Po teplém jídle čekáme ma vyhlášení výsledků a následně tombolu startovních čísel. Při té příležitosti máme možnost pozorovat novomanžele s celou družinou úplně naplech. Tombola nás opět o pár čísel minula, ale co, odjíždíme plní dojmů a zážitků z ne příliš obvyklých podmínek závodu.                Bobš

Celá fotogalerie: https://www.cyklosportchropyne.cz/chribska/chribska_foto.html

 

mapa závodu