Chřibská 2018

21.04.2018 11:43

Ahoj všem,  

Po zimní přestávce tu máme první letošní závod s účastí Eagle,sc. Chřibská 50ka. Počasí je v den závodu luxusní, trať je taky ideální, čekal nás super den.

 Na startu se za team sjíždíme tři. Martin, Láďa a Majkl. Před startem je poznat docela velká nervozita, přeci jen je to první letošní měření sil. Po krátké poradě se jedeme rozjet, jako už je tomu zvykem, jedeme začátek a konec trati.

11:00 Start

Tempo je hned od začátku velmi svižné, závodní balík po opuštění města nenajíždí do terénu na trať, ale pokračuje po silnici do blízké vesnice, kde už na danou trať najíždí. Tempo už připomíná dostih, hrrr na kopec a vzápětí sletět do údolí. Za obcí Lubná se v prudším stoupání začne startovní pole výrazně trhat. V Kostelanech ovšem pro Buldoka končí šance na dobré umístění. Ve sjezdu do Kudlovského údolí si řekli brzdové desky přední brzdy, že už nebudou ve třmenu a vypadly. I přes tuto poruch Buldok závod dokončil. Stejně jako Majkl, který pro změnu trpěl v křečích, které ho ale nezlomily. Láďa dojel „s úsměvem na tváři“, závod ho podle řeči hodně bavil. V zázemí závodu na Výstavišti v Kroměříži dáváme jídlo, doplňujeme tekutiny a čekáme na vyhlášení vítězů, následně na tombolu.

Byl to krásný závodní den a mi už se těšíme na další klání, tentokrát v Prusinovicích na Rohálovské 50.

Na výsledky a fotky mrkněte na stránkách do výsledků a do galerie.

                                                                                Martin (Buldok)