Bahýnkování

28.02.2016 18:47

Vypadalo to nevině, jen tak si vyjet po cyklo směr Kroměříž. V Otrokovicích na mne čeká kolega Michal, oba se schodujem na plánu od Kroměříže projet část Chřibské 50ky. V případě špatné sjízdnosti se danému úseku vyhnout, nebo se vrátit. Taky tempo volíme klidové, není přece kam spěchat. 

 První stoupání lesem vypadá dobře, docela sucho, tenpo výletní. Až na menší zakufrování pohoda. Následuje pohodyvý sjezd do Velkých Těšan, odtud po polní cestě směr Lubná. Polňačka je trošku blátivější, ale jedem dál. Vyjíždíme na cestě mezi Zlámankou a Lubnou. U přehrady v Lubné točíme do prava do lesa.

 Lesní cesta vypadá sjízdně, po pár metrech zjišťujeme, že zdání klame. Funguje tu přímá úměra - čím prudší dokopec, tím hlubší bahno (nějak jsme zapoměli na dohodu o sjízdnosti). Už se zdá, že to nemůže být hodší, ale následuje sjezd ve kterém nám pár motorkářů ukazuje jak na to. Sjezd není nijak prudký, ale bahno je tak hluboký a mokrý a mazlavý a nejede to a ...

 Konečně vyjíždíme na cestě kousek od hájenky na rozcestí Tabarky. Dál už je to sranda, po cestě na Novou Dědinu, lesní sjezd do Bělova a pak do Otrokovic. Cestou Michalovi říkám: taková vyjížďka nám dá nejvíc, i přes to všechno bahno, musíš držet rovnováhu, šlapeš ikdyž skoro stojíš, je to prostě pekelná prověrka cyklistovy techniky jízdy. No ale to bahno, to bahno... Kluci z Chropyně V. a P. Kučerovy asi chtějí vyhovět všem remcalům, kteří označovaly Chřibskou za cyklokros, no tak pokud podklad trati zůstane na těchto podmínkách, budou zase remcat, že je to na jaro dost těžký závod. Mě osobně se trať líbí , ale co s tím bahnem?

                                                                                                                        Bobš