A na závěr Ploština

30.10.2018 15:39

První sobota v říjnu letos patřila závodům horských kol na Ploštině. Jak jsme si už letos zvykli, počasí až na vítr bylo nádherné a okruhový závod činilo příjemnějším.

Na místo konání vyrážíme pouze v základní sestavě, Martin ( Náčelník ) a Martin ( Buldok ). Cíle jsou vysoké, vždyť v předchozích dvou ročnících se nám podařilo obsadit jeden ze stupňů vítězů.

Po příjezdu jdeme omrknout trať, jako vždy ale není přepáskovaná, ještě se jedou závody mládeže. Většina okruhu zůstává nezměněna, ovšem na začátek pořadatelé okruh natáhli po lesní cestě do výživného stoupání. A to musíme nahoru hned šestkrát, plus tréninková kola.

Vzhledem k tomu, že závody jednotlivých kategorií pěkně odsýpaly, byl start našeho závodu dřív, tj. 13:40. Hned po startu se v čele usadili chrti, kteří mají podobné závody v malíku a za nimi spěchají ostatní. Po druhém kole potkávám ( Buldok ) v půli trati, kde se okruh potkává, Martina. Říkám si „ ještě dvě kola a mám ho“, tak se ale nestalo. Zmiňované stoupání na začátku okruhu bylo nad jeho síly a po třetím okruhu už odpočívá v prostoru cíle a povzbuzuje mě. Jako vždy do toho jdu na krev a končím na slušném šestém místě.

Po závodě chvilku odpočívám a poté se jedeme trošku vyjet. Jako vždy mají na občerstvení skvělý horký mošt a párky. Čekáme na vyhlášení výsledků, přitom sdílíme zážitky se známými, kteří se závodů taky zúčastnily, nebo přijely jako doprovod dětí. Vyhlášení výsledků je pro nás jako team překvapením a pro Náčelníka mega překvapení ( přál bych vám ho vidět ), když ho vyhlásili na 2 místě, které vybojoval ve své kategorii v Orelské lyze za závod v Kašavě!

Tímto se nám podařilo udržet tradici a z Ploštiny odjíždíme s pohárem. Náš team je tak opět trochu známější a daří se nám ukazovat v tom nejlepším „světle“.